Kora

Pochwal się swoim łaciatym szczęściem.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: Kora

Postprzez andżelika21211 » Pn maja 14, 2012 1:00 pm

w imieniu Kory, bardzo dziękuje :)
Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy - Emil Cioran
Avatar użytkownika
andżelika21211
 
Posty: 115
Dołączył(a): Cz lut 16, 2012 5:55 pm
Lokalizacja: Ząbki

Kora i Figa

Postprzez andżelika21211 » Pn maja 14, 2012 1:20 pm

Pochwalę się jeszcze ostatnimi zdjęciami Figuni u nas :)

Pychol już od sobotniego poranka był niespokojny. Chodziła, obwąchiwała kąty, popiskiwała i obserwowała jak ją powoli pakujemy. Cały dzień przeleżała na dywanie, a ja razem z nią. Kiedy wstawałam choć na chwilę, ona budziła się, podnosiła łepek i patrząc na mnie swoimi oczkami mówiła "wracaj do mnie", więc ja wracałam, kładłam się obok, a ona zasypiała wtulona :)

kocham cię, maleństwo <3
Obrazek

nie świeć nam już po oczach tylko dawaj te delicje ze stolika! :D
Obrazek

nie?! to sama sobie wezmę, bynajmniej spróbuję :P
Obrazek

już się nudzimy, chodźmy na spacerek! :D
Obrazek

ziewam! nie rób mi zdjęć, bo wyglądam jak potwór :)
Obrazek
Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy - Emil Cioran
Avatar użytkownika
andżelika21211
 
Posty: 115
Dołączył(a): Cz lut 16, 2012 5:55 pm
Lokalizacja: Ząbki

Re: Kora

Postprzez olakrusz » Pt maja 18, 2012 7:16 pm

A jak długo Figa u Was była?
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Kora

Postprzez andżelika21211 » So maja 19, 2012 12:04 pm

Figa przyjechała do nas 19 lutego, a odjechała 12 maja (tydzień temu). Gdyby została, dziś minęłyby 3 miesiące jej mieszkania u nas. Dla jednych to krótki, dla drugich długi okres, ale ja naprawdę bardzo się do niej przywiązałam i już po kilku dniach uważałam ją za swoją :D
Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy - Emil Cioran
Avatar użytkownika
andżelika21211
 
Posty: 115
Dołączył(a): Cz lut 16, 2012 5:55 pm
Lokalizacja: Ząbki

Moja kropeczka :)

Postprzez andżelika21211 » So maja 19, 2012 12:38 pm

Odkąd Korunia poczuła, że znowu jest w centrum uwagi, nabrała chęci do pozowania do zdjęć :)
Może do śmieszne, ale teraz jak biorę telefon do ręki, od razu podnosi głowę (jakby wiedziała o co chodzi) i przygotowuje się do zdjęć :D

PODZIWIAJCIE! :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrowienia od Koruni :)
Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy - Emil Cioran
Avatar użytkownika
andżelika21211
 
Posty: 115
Dołączył(a): Cz lut 16, 2012 5:55 pm
Lokalizacja: Ząbki

Re: Kora

Postprzez Achajka » So maja 19, 2012 1:30 pm

śliczna z niej dziewczynka :D z przyjemnością ogladam jej fotki
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kora

Postprzez olakrusz » So maja 19, 2012 2:12 pm

O, a jaka ślicznie poubierana! Tak zalotnie ;) i pod kolor do kocyka.
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Kora

Postprzez andżelika21211 » N maja 20, 2012 10:38 am

wszystko pięknie z tym, że Kora bardzoo ciągnie na smyczy, a od małego staraliśmy się ją nauczyć dobrych manier. Jak była mała obrożę, później szelki, ale na obu ciągnęła jak szalona i kończyło się na tym, że pękała albo smycz, albo obroża. Natomiast później w zoologicznym polecili nam kolczatkę i owszem, jest lepiej. Kora nosi ją cały czas i wtedy ładnie chodzi na smyczy, ale tylko dlatego, że czuje respekt i ciężar tej kolczatki, a my nie chcemy żeby się "bała". Jak jeszcze Figa u nas była, kupiłam obu nowe obróżki - Kory to ta widoczna na zdjęciu czerwona z chustką. Fakt, że bardzo ucieszyła się z nowej obroży, ale jak wyszłyśmy na dwór, od razu było szarpanie i znów bałam się o to, że pęknie smycz lub obroża. Staramy się ciągle uczyć ją, że ma nie ciągnąć, ale to nic nie daje... a niestety jak widzi psa to wścieka się i szaleje, dlatego musi nosić kolczatkę, bo bez niej bardzo się rwie :x
Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy - Emil Cioran
Avatar użytkownika
andżelika21211
 
Posty: 115
Dołączył(a): Cz lut 16, 2012 5:55 pm
Lokalizacja: Ząbki

Re: Kora

Postprzez olakrusz » N maja 20, 2012 8:50 pm

Skąd ja to znam... Niestety, kolczatka nie jest dobrym rozwiązaniem, najczęściej powoduje u psa agresję w stosunku do innych psów. Na nadmierne ciągnięcie na smyczy jest może i dobra, ale skoro Kora "rzuca się" na widok inn. psów, to niedobrze, tzn, że kolczatka zrobiła spoo złego... Tak się własnie stało z naszym Matim - psem po przejściach. Polecam artykuły na ten temat w necie.
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Kora

Postprzez andżelika21211 » Pn maja 21, 2012 3:13 pm

dziękuje :)
Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy - Emil Cioran
Avatar użytkownika
andżelika21211
 
Posty: 115
Dołączył(a): Cz lut 16, 2012 5:55 pm
Lokalizacja: Ząbki

Re: Kora

Postprzez olakrusz » Pn maja 21, 2012 6:19 pm

No, nie ma za co, w sumie nic konkretnego nie napisałam. Fajne są programy "Ja albo mój pies" - na "jutubie" można obejrzeć, dla mnie okazały się wielce pouczające, pomocne. To taka psia "superniania". Inni wolą "Zaklinacza psów" (do znalezienia tamże). Na fajne artykuły o psach natknęłam się na onecie (adres coś w rodzaju - wiem.onet.pl).
Nie mówię, że kolczatka jest zła całkiem, nasza poprzednia sunia chodziła na kolczatce, bo strasznie ciagnęła, potem na metalowym łańcuszku samozaciskajacym się, aż do końca... Ale na Matiego kolczatka podziałała b. źle! Od poczatku był "niepewny" w stosunku do innych psów, na kolczatce zaczął się robić agresywny, a najgorzej działało nagłe szarpnięcie (n. b. takie szarpnięcie nie jest dobre na żadnej obroży).
Teraz Mati chodzi na zwykłej skórzanej obroży i smyczy automatycznej. Ostatnio, jeśli b. ciągnie, to robię coś takiego - jak tylko zaczyna nadmiernie ciągać, to ja 2-3 kroki do tyłu, dopóki nie przestanie (w końcu robi się trochę zdezorientowany, na ogół zatrzymuje się, wtedy mówię - "idziemy"). Jeśli nadal ciągnie, to ja znów do tyłu... Nie wiem, czy to jest dobra metoda, ale już przestałam mówić na niego "wyrwirączka" :)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Kora

Postprzez roma_121 » Wt maja 22, 2012 9:43 pm

moja ma 12 lat a czasami ciągnie tak, jak by pierwszy raz na dwór wychodziła ;) nie musze mowić jak ludzie się wtedy na mnie patrzą ;) jak bym psa w ogóle nie wyprowadzala albo sporadycznie ;) dobrym rozwiązaniem jest też kupienie linki treningowej dzięki temu pies ma większą swobode w poruszaniu się ;) czasami wydaje mi się, że ja po prostu nie zadążam za Saby chodzeniem i tu jest problem ;) ale mam linke treningową 12 metrów a i tak czasami potrafi pociągnąc ;) ważne by nauczyć psa chodzić razem ze soba a nie o kilka kroków do przodu ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Kora

Postprzez olakrusz » Śr maja 23, 2012 8:40 pm

Tak właśnie :)
I nigdy nie jest za późno na naukę dla psa - to właśnie m. in. jest pokazane w tych programach, które polecałam.
Niech sobie piesio pożyje jak najdłużej :) Można to życie polepszyć :)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Kora

Postprzez andżelika21211 » Śr maja 30, 2012 10:31 am

A ja się pochwalę, że Kora odkryła swoje powołanie... widzi siebie w modelingu :D
W niedziele zabrałam ją na sesje zdjęciową, bo chciałam mieć z nią ładne zdjęcia, a później to też fajna pamiątka :) sesja trwała 5h, Kora oczywiście co jakiś czas odpoczywała na kanapie, ale głównie miała ze zdjęć świetną zabawę. Byłam w szoku kiedy sama wchodziła na plan, kładła się i pozowała do fotografa. Miała z tego dużo radości, a zdjęcia wyszły bardzo fajnie. Na razie jeszcze musimy na nie poczekać, bo fotograf ma dużo pracy. Dostałyśmy tylko jedno, a resztą się pochwalimy później :)


Obrazek
TO JEDNO Z OSTATNICH ZDJĘĆ, TAKŻE U KORY WIDAĆ JUŻ ZNUDZENIE I ZMĘCZENIE :)
Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy - Emil Cioran
Avatar użytkownika
andżelika21211
 
Posty: 115
Dołączył(a): Cz lut 16, 2012 5:55 pm
Lokalizacja: Ząbki

Re: Kora

Postprzez Vilena » Cz maja 31, 2012 9:50 am

To Twoje nogi? Fiu fiu, ale laska! :D Z chęcią obejrzę więcej fotek, uwielbiam fotki, szczególnie dalmatyńskie!
Czekam z niecierpliwością :D
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GALERIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron