Mati

Pochwal się swoim łaciatym szczęściem.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: Mati

Postprzez Szafranmaria » Wt mar 27, 2012 9:06 pm

O proszę witamy MATIEGO lepiej trafić nie mógł,fajny chłopak,jak się sprawuje///
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Re: Mati

Postprzez roma_121 » Śr mar 28, 2012 8:05 am

oo.. jejku ;) super zdjęcia ;) a to z córką najlepsze ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Mati

Postprzez Achajka » Śr mar 28, 2012 8:34 am

to naprawde sliczny piesio :D super fotki
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mati

Postprzez Danka » Śr mar 28, 2012 11:46 am

Piekne zdjęcia , pieknego psiaka :) tylko czemu on ma kolczatkę? :(
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Re: Mati

Postprzez Vilena » Śr mar 28, 2012 6:23 pm

Bywało, że prawie jechałam twarzą po chodniku z jednym psem, a z trzema lub czterema czasami wychodzę i nigdy nawet nie pomyślałam, żeby ubrać któremuś kolczatkę... a Mati jest jeden i do tego taki nie duży. Czy on musi ją nosić? :(
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Mati

Postprzez agrazka » Śr mar 28, 2012 11:14 pm

Pewnie nie musi :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Mati

Postprzez olakrusz » Pt mar 30, 2012 10:00 pm

Niestety, musi :( a i to nie wystarcza. Nie wiem, kto to napisał, chyba Vilena, że Mati rzucał się na spacerze na jakiegoś dużego psa, obskakiwał osobę prowadzącą go, robił jakieś akrobacje... Otóż niestety jest to norma,kiedy na spacerze zobaczy/zwącha/usłyszy jakiegos psa. Dostaje szału i potrafi się wyplątać nawet z kolczatki, rzucić się temu psu do gardła, nawet, jesl to jest wielki pies (im większy, tym gorzej). Dziś miałam taką sytuację na spacerze, a to nie pierwsza. Kto miał do czynienia z Matim tylko przez kilka godzin, czy dni, ten nie wie, na co go stać w takich sytuacjach :( Ewidentnie już u nas poczuł się pewnie, może chce się "odgryźć" na wszystkich psach , które zrobiły mu kiedyś tam krzywdę, był w schronie sporo czasu... W domu to jest istny aniołek, super pies, przemiły :) przejściowe kłopoty z córką zostały zażegane, nie ma sprawy, ale na spacerach naprawdę się zaogniło.
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez olakrusz » Pt mar 30, 2012 10:04 pm

Toteż proszę o wszelkie porady w tym temacie.
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez Vilena » So mar 31, 2012 8:30 am

Kiedy to opisujesz, doskonale wiem jak to wygląda i mam tego łobuza przed oczami ;) U mnie robił tak samo, jak tylko zobaczył psa to szczekał, skakał, jakieś takie fikołki nawet robił, taki mały, a ledwo mogłam go utrzymać. Tylko, że ja wychodziłam z trójką, albo czwórką psów i to była jakaś masakra :lol: Nie wiem co zrobić w takiej sytuacji... może on chce bronić Ciebie przed psem? Może to z zazdrości. Albo tak jak piszesz, chce się odgryźć za psy ze schroniska. Może najlepiej poradzić się specjalisty?
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Mati

Postprzez Szafranmaria » So mar 31, 2012 8:45 am

MATI poczuł ,że jest u siebie taki ma charakter i nic nikt tego nie zmieni.Jest pewny siebie,kocha swoją panią i jej broni,nie lubi innych psów,bo na pewno w przeszłości dostał od nich w kość.Wie że t jego dom i pani i dlatebo taki jest.Moja SONIA też taka jest na podwórko żadnego innego psa nie wpuści to jest jej i koniec.
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Re: Mati

Postprzez roma_121 » So mar 31, 2012 10:19 am

kolczatka to nie jest dobre wyjście... warto kupić pasek i dopasować go tak idealnie do obowodu szyji, żeby nie mogła mu się przecisnąc przez głowe... moja też jest pełen agresor i daje sobie rade z nią bez używania kolczatki wystarczy mieć dopasowaną obroże ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Mati

Postprzez olakrusz » So mar 31, 2012 7:25 pm

Dzięki za odzew :) Poszperałam dziś w necie na temat - pies agresywny do innych psów. I wychodzi na to, że najlepiej rzeczywiście byłoby udać się do specjalisty, ale też sporo pożytecznych porad wyczytałam, spróbujemy sami jakoś zaradzić, choć podobno na różne psy różne metody działają i niekoniecznie to, co zastosujemy, będzie działać na Matiego... Wyczytałam, że kolczatka faktycznie nie jest dobra! Właściwie nie tyle kolczatka, ile szarpanie nią, kiedy pies zaczyna być agresywny, bo to jest dla niego sygnał, że akceptuję jego zachowanie! Więc wtedy nasila agresję. Człowiek całe życie się uczy...
Jest to problem, z którym rzeczywiście trzeba będzie trochę dłużej powalczyć, jak przeczytałam, zwłaszcza że niechcący sami zrobiliśmy trochę złej roboty.
Dobrze pamiętałam, że to Vilenie Mati tak się wyrywał i robił swoje niesłychane akrobacje powietrzne ;) Najwyraźniej byłaś już jego ukochaną pańcią :)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez Danka » So mar 31, 2012 7:37 pm

Mati nie chce dzielić się Wami z żadnym innym zwierzakiem , on pierwszy raz w życiu jest szczęśliwy. :)
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Re: Mati

Postprzez olakrusz » N kwi 01, 2012 6:41 pm

Oj, on co najmniej drugi raz jest happy. U Vileny też był szcześliwy i też Jej taką masakrę odstawiał na spacerach. Dziś na spacerze był spokój, żadnych obcych psów nie napotkaliśmy, ale w kieszeni miałam smakołyki na wypadek, gdybyśmy jakiegoś spotkali i gdyby Mati PRZYPADKOWO był spokojny, jako nagrodę. Podobno najlepiej odwracać uwagę psa od tego innego, skupiać ją na sobie (uwagę) i kusić smakołykami... Inna sprawa, że Mati może wyczuwać mój niepokój na widok in. psa (no, bo tak jest, kto by chciał doświadczać tych fikołków, wygibasów, nieprawdaż, Vilena?) i to potęguje jego niepokój i agresję... Staram się olewać, ale to trudne. Przypuszczam, że to będzie ciężka i długa praca ;(
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez chili1304 » Pn kwi 02, 2012 9:34 am

Ola na "pocieszenie" napisze Ci,że mam taki sam problem z moją Sarą :( nie akceptuje żadnych innych zwierząt psy,sunie,koty czasem i na ludzi się rzuca ;/ i to wszystko dzieje sie na spacerach,ja normalnie latam na boki ze smyczą miotana przez nią :( generalnie jak widze psa na horyzoncie to schodze z Sarą mu z drogi bo boje się ,że jak zerwie smycz to bedzie masakra ;/ Wiesz np.jak wychodzi z moim mężem nie ma takich zachowań,tzn w takim stopniu uważam,że ona poprostu mnie broni,traktuje jak słabszą od siebie,w jej ocenie musi o mnie dbać (walczyć),nie chce mnie stracić a zazdrość jej o inne zwierzaki jest poprostu mega więc.. to chyba o to chodzi.Ale kocham ją jak wariatka i w życiu bym jej nie zamieniła na żadnego innego psa;)
Olu a jak Mati zachowuje sie na spacerach z innymi domownikami ? też tak samo reaguje ?
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GALERIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron