Mati

Pochwal się swoim łaciatym szczęściem.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: Mati

Postprzez agrazka » Pn maja 06, 2013 11:05 pm

A jednak coś powiem :) Moja Sabina (po przejściach) jak nie chce to nie wejdzie do łazienki i nic jej nie zmusi żadne mięso, nic. Do kapieli wnosimy ją , nie gryzie na szczęście ale nie wejdzie ani prośbą ani groźbą. Psy które miałam od małego pójdą wszędzie bo mi ufają na całego. A taki po przejsciach najpierw myśli o sobie w pewnych sytuacjach oczywiście. Życie go tego nauczyło - takie jest moje wytłumaczenie, musiał sam o siebie "dbać" i 100% zaufania ma tylko do siebie do nas 98%.
One nas kochają, zresztą ja też tak mam jak one :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Mati

Postprzez olakrusz » Pt maja 10, 2013 8:54 pm

Grażyna napisała dokładnie to, ci i ja myślę :) że takie psy jak Mati były dośc długo SAME i musiały SAME o siebie dbać, bronić się, może walczyć o jedzenie, przetrwanie.... i tak im zostało. Nie można mieć do nich pretensji o to, że w pewnych sytuacjach instynktownie się bronią. Ufff.... Ale sytuacja była niemiła... Na szczęście nie ma żadnych reperkusji negatywnych (np. że Mati zrobił się jakiś bardziej agresywny po tym zajściu), łapsko mi się już zagoiło :D będzie pewno mała blizna, ale nic to :) Matisek jest słodki, właśnie mi tu włazi na klawiaturę i liże mi ręce :D
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez olakrusz » Wt maja 28, 2013 6:06 pm

Cosik się porobiło z fotosikiem i zdjęcia z majówki z Matim nie chcą się zamieścić :( (jakże "ulubiony" przeze mnie komentarz "plik jest za duży"), za to format zdjęć zrobił się imponujący.

Przesłały się za to zdjęcia moich ostatnio zrobionych kolaży, a "dzięki" temu wielkiemu formatowi widać, jakie są nieostre (nie używałam lampy błyskowej ani statywu, ale ze mnie fotograf...). Jednak zdecydowałam się je tu zostawić, bo dotyczą psów.

Żeby już nie mieszać z przestawianiem zdjęć, wyjaśnię, co ponizej - 2 pierwsze zdjęcia to kolaż na temat bezdomności psów - na podstawie zdjęcia z gazety. Pierwsze zdjęcie to zblizenie sylwetki psa na kolażu, który w całości jest na zdjęciu drugim. Potem jest kolaż z sylwetką bezdomnego z psem (tego psa mało co widać), u nas jest taki facet, chodzi z pieskiem, grzebie po śmietnikach.... Trzeci kolaż (ostatnie zdjęcie) to na podstawie zdjęcia i artykułu o Romach z Wrocławia, którzy mieszkają w okropnych warunkach, jedzą byle co itd., sami wiecie :( Wzruszyło mnie to, że żyjąc w skrajnej nędzy są w stanie jeszcze troszczyć się o swoje zwierzaki...




Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez dalmibea » N cze 02, 2013 10:54 pm

Bardzo ciekawe sa te twoje Fotokolaze, szkoda ze troche nieostre, ale w naturze wygladaja napewno super i 100 razy lepiej. Te opisy kazdego dziela za serce sciskaja. Ciekawy pomysl ktory odzwierciedla zycie niektorych psiakow i niektorych wlascicieli. A jakiej wielkosci one sa ?
To ostatnie mi sie najbardziej podoba.
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Mati

Postprzez olakrusz » Wt cze 04, 2013 6:54 pm

Cieszę się, że pomimo, że te zdjęcia urągają wszelkim zasadom fotografii, ktoś (Beata) dostrzegł w kolażach coś dobrego... A propos pierwszego, w który najbardziej zaangażowałam się uczuciowo, czasowo itd. - napisałam, że to wg fotografii bezdomnego psa... Zapomniałam dodać, że to zdjecie ze schronu - piesek, ta sunia o niezwykle wymownym wzroku, przebywa w klacie, ma tam takie wyrko, podłogę skleconą z byle czego... Niby ma żarcie, ale co z tego - nie ma domu, nie ma pana... Jej wzrok i postawa wyraża - moim zdaniem - całe psie nieszczęście. Próbowałam narysować tą psią postać, ale nie dałam rady oddać wiernie tego tragizmu - robiłam więc kolejne xera powiększające sunię i trochę podrysowałam ołówkiem.

Kolaże są wielkości pi x oko 50x60 cm.

Próbowaliśmy coś wycisnąć z kolejnej majówki, mieliśmy jechać w góry z Matim, ale pogoda! Brrrr. Zrobiliśmy więc objazdówkę po okolicy, m. in. byliśmy w Rudach Raciborskich, gdzie jest opactwo cystersów i piękny stary park, po którym można długo chodzić. Tak padało, że zrobiłam tylko 2 zdjęcia.

Oto Matisek na tle rosnących tam w dużej ilosci dorodnych rododendronów, jeszcze kwitnących.



Obrazek


Po parku wije się niewielka lokalna rzeka Ruda, a tu wyglada jak wezbrany San lub co najmniej rwący potok! A Mati nie chciał pozować do tego zdjęcia - zwiał i widać tylko doopsko i kitę :D

Obrazek

Zmoczony Mati po powrocie do domu - ale jemu taka pogoda w ogóle nie przeszkadza, to jest pies "pancerny". Otrzepie pióra i idzie dalej :)

Obrazek

Może widać troszkę na tym zdjęciu, jakie pod wpływem wody robią mu się drobne "karbowania" na uszach? Jakby po miniaturowej karbownicy (czy jak to się nazywa...)

Obrazek
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez dalmibea » Wt cze 04, 2013 11:12 pm

Tez dlugo przygladalam sie temu pierwszemu Fotokolazowi,masz racje, te oczka tej zrezygnowanej smutnej psinki proszaca o odrobinke milosci naprawde cisna na lzy w oczach.W tym jej spojrzeniu odbija sie jej caly smutek, jest lustrem jej biednego serduszka ktore tak bardzo z samotnosci cierpi . :cry:
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Mati

Postprzez Vilena » Wt cze 11, 2013 2:01 pm

Świetne są te kolaże Olu!!! Bardzo mi się podobają, jesteś strasznie zdolna!!!

Chciałam Ci pokazać i Twojemu Mackowi też jak po rocznej przerwie (walka ze złośliwym rakiem wokalisty) Mirrordead wraca do "gry". Podziwiam chłopaka za siłę, którą ma w sobie i żeby pokazać, że się nie poddaje powstało takie coś: http://youtu.be/pBl72IqEynU nie growluje już jak wcześniej, ale w masce goryla też daje czadu :D
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Mati

Postprzez olakrusz » Pt cze 14, 2013 6:51 pm

Vilena, b. mnie zmartwiły te wieści o p. Tomku... (tak ma na imię, prawda?). Taki młody człowiek! Jednocześnie - podejrzewam, że idzie ku lepszemu? Coś bliżej na ten temat? Pozdrów Go od ciociobabci z Radlina i życz zdrowia :)


Wszyscy kochamy zwierzaki - ptaszki też, prawda? U nas w niszy okiennej jaskółki wybudowały gniazdo! Oto fotoreportarzyk z tego wydarzenia - zdjęcia jak zwykle kiepskie, ale gniazdo - prawdziwy bunkier (budowały kilka dni). Po drodze zdjęcie moich 2 kartek imieninowo - urodzinowych, jakie mam zamiar dać na kiermasz w Miłokowie. To tylko przykład, bo kartek zrobiłam ponad 20.... Mam stresa, czy cos cię sprzeda...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mati rozgryza problem - szyszkę przyniesioną ze spaceru :) Już po niej :)

Obrazek

Obrazek
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez dalmibea » So cze 15, 2013 2:20 pm

super sobie gniazdko zbudowaly :) w spokojnym domu u ludzi z dobrym sercem to i ptaszki sobie gniazdko zrobia :)
20 Kartek i 25 ludzi, tak ze kazdy po jednej i sie sprzeda, super pomysl Olu, a ja tak po cichu liczylam ze Fotokolaze na aukcje wezmiez albo jakis z twoich obrazow :wink:

A czy Mati tez przyjedzie ? :D
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Mati

Postprzez olakrusz » N cze 16, 2013 8:33 pm

Wybieram się sama, bo nie swoim autem i w ogóle jeszcze nie wiem, jak dojadę, KURNA :)

Kartek narobiłam w końcu 25, czyli każdy po 1 :) Ja też muszę 1 kupić od siebie :) Mam też inne rzeczy, zobaczymy,co będzie :) Strasznie się stresuję, czy się spodoba i czy będzie zbyt!!!!
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez agrazka » N cze 16, 2013 9:19 pm

Jaskólki bardzo fajne ptaszki, bedziesz miała telewizor w oknie, na takie gniazdko to można patrzeć cały dzień ;)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Mati

Postprzez dalmibea » N cze 16, 2013 10:59 pm

olakrusz napisał(a):Wybieram się sama, bo nie swoim autem i w ogóle jeszcze nie wiem, jak dojadę, KURNA :)

Kartek narobiłam w końcu 25, czyli każdy po 1 :) Ja też muszę 1 kupić od siebie :) Mam też inne rzeczy, zobaczymy,co będzie :) Strasznie się stresuję, czy się spodoba i czy będzie zbyt!!!!


Olu, nie stresuj sie , najwazniejsze zebys przyjechala, a kartki napewno beda sie podobac :)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Mati

Postprzez olakrusz » Pn cze 17, 2013 4:59 pm

Kiedyś tam czasem dawałam się namówić na różne kiermasze przy okazji np. festynów lokalnych - ludzie woleli wydać kasę na ciasto, kiełbasy z grilla i inne pierdoły, a "łobrazki" "łolewali", hehe. Mam nadzieję, że tu będzie trochę inne towarzystwo :)

Aaa, jaskółki oprócz ciekawego programu tv (nie ma powtórek!) nadają też audycje pt. ptasie radio :)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez Vilena » Wt cze 18, 2013 8:13 am

olakrusz napisał(a):Vilena, b. mnie zmartwiły te wieści o p. Tomku... (tak ma na imię, prawda?). Taki młody człowiek! Jednocześnie - podejrzewam, że idzie ku lepszemu? Coś bliżej na ten temat? Pozdrów Go od ciociobabci z Radlina i życz zdrowia :)

Dzięki Olu, przekażę pozdrowienia :)

Mati opiekuje się jaskółkami? :D
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Mati

Postprzez olakrusz » N cze 23, 2013 8:34 pm

Na spotkaniu w Miłkowie było świetnie!!! Miło było spotkać się osobiście z ludźmi, którzy są "po jednych piniądzach" :D (myślą i postepują b. podobnie). Byłam chyba najkrócej ze wszystkich, ale intensywnie :) Dalmaty plątały się wszędzie :) Przemiłe psy, nawet te pokrzywdzone przez los....

Zrobiłam tylko kilka kiepskich zdjęć....

Widok na Śnieżkę spod hotelu był zapewniony prawie przez cały czas :)



Obrazek

Magda z moją nową koleżanką Miki vel Mieczysława :)

[url=http://www.fotosik.pl]Obrazek

Mieczysława, przemiły pies :)

[/url] Obrazek

Towarzystwo niemiecko - polskie :)

Obrazek


Happy Mati po moim powrocie :)

Obrazek

Happy Mati pół godziny później po poprzednim zdjęciu :) (oczywiście reszta rodziny dbała o niego podczas mojej nieobecności jak potrafiła, ale pańcia to pańcia!


Obrazek
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GALERIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron