Mati

Pochwal się swoim łaciatym szczęściem.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: Mati

Postprzez Vilena » Pt lut 24, 2012 8:58 am

Mati ma u Was cudownie! :D
Też myślę, że musiał mieszkać kiedyś już w domu. No chyba, że jest aż taki mądry, że od razu sam wiedział, że w domu się nie siusia ;)
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Mati

Postprzez olakrusz » So lut 25, 2012 8:09 pm

Chyba nawet najmądrzejszego psa świata trzeba tego nauczyć, toteż sądzę, że Mati musiał być gdzieś w domu, zanim trafił do schronu we Włocławku. Może go szukano, ale bezskutecznie? Tego się chyba nie dowiemy.
Aaa, Mati był ze mną na moich zajęciach plast. w tut. ośrodku kultury (należę do takiej amatorskiej grupy plast.). Zabrałam go pokazać, bo moi znajomi satmtąd to miłośnicy zwierzaków i w ogóle wiedzieli wszystko o chorobie Pysi i naszych staraniach o psa. Matisek od razu wyczuł, kto jest największym psiarzem (Ania :)). Był spokojny, więc mogłam się tam zająć swoimi sprawami :) Stwierdziliśmy, że mógłby być świetnym modelem :) Piszę to jako ciekawostkę - czy któryś z Waszych psiaków był kiedyś narysowany/namalowany? Ja już umieściłam jego mordkę na 1 ze swoich "arcydzieł" - nie jest to ujęcie b. realistyczne, bo nie o to mi w tej pracy chodziło, ale jest wcale wcale podobny.
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez Szafranmaria » So lut 25, 2012 9:44 pm

Olu serce się raduje czytając jak bardzo MATI przez Ciebie jest kochany i jaką dobrą opiekę znalazł w twoim domku,wiem że ciepłą jesteś osobą.Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Re: Mati

Postprzez agrazka » So lut 25, 2012 10:17 pm

Ola pokaż prace, bardzo lubię oglądać :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Mati

Postprzez chili1304 » So lut 25, 2012 11:26 pm

agrazka napisał(a):Ola pokaż prace, bardzo lubię oglądać :)

Ja też jestem za,pokaż please :wink:
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: Mati

Postprzez olakrusz » Pn lut 27, 2012 10:23 pm

Od lat noszę się z zamiarem stworzenia str. netowej z moimi pracami, ale jakoś czasu brak :( Myślę o tym, żeby jak najprędzej sfotogafować przynajmniej tą z Matiskiem i tu zamieścić. Ale znając nasze perturbacje z przesyłaniem zdjęć... Cierpliwości.
Mati słodki i kochany w domu. Na spacerach różnie, ale też jakby lepiej :)
A propos malarstwa i Matiego - nazywamy go czasem Matis, Matisek - był taki malarz Henri Matisse :)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez agrazka » Pn lut 27, 2012 11:51 pm

czekamy :) miziaki dla Matisa - każde nasze psisko ma tez takie swoiskie przezwiska.
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Mati

Postprzez olakrusz » Wt lut 28, 2012 10:31 pm

Obrazek

A oto moje arcydzieło :oops: Zdjęcie niewyraźne, złej jakości, zrobiłam jeszcze zbliżenie tej a la Matisowej mordki, ale fotka znów nie chce przejść do fotosika.pl. Nie wiem, czym Wy robicie takie fajne jakościowo zdjęcia Waszym "pociechom", jakoś nie czytam o kłopotach z przesyłaniem.
Nie wiem, czy moje przesłanie zawarte w tym bohomazku jest czytelne - przede wszystkim to nie ma być realistyczne, kto się spodziewał wiernego portretu Matiego, to się na pewno zawiódł :( To jest taka psia alegoria, taka opowieść o naszych psach... (mam na myśli 2 ostatnie). Tułów psa "rozmywa" się w krajobrazie, W ZIEMI, jest niewyraźny i bezwładny... Tak właśnie zapamiętałam naszą Pysię w jej ostatnich chwilach w domu - po operacji, z rozciętym brzuchem, w takim kubraczku (w serduszka, kurna...), taką przelewającą się przez ręce, bezwładną, konającą... Tak jakby wytrzymała podróż z lecznicy tylko po to, żeby po raz ostani być w domu, choć na moment. Podejrzewamy, że miała krwotok wewnętrzny - nie na darmo te purpurowe smugi na tym niby - tułowiu i wokół niego (na tym zdjęciu niestety tego nie widać). Pysia pochowana - jej ciało powoli wtapia się w ziemię, w nierealistyczny krajobraz. Z tego Pysinego ciała "rodzi się" dla nas Mati - to jego łepek i jego "krasiate" łapki :).
A tam jeszcze pośród wykoślawionych drzew (tak, jak wykoślawione jest życie wszystkich psów ze schronu) jest równie wykoślawiony psi anioł (jego zblizenie też zrobiłam, ale też nie przechodzi), który ma tyle roboty, że nie może czuwać nad wszystkimi psiakami, niestety...
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez Szafranmaria » Wt lut 28, 2012 10:54 pm

Olu powiem Ci tak ,rozłożyłaś mnie swoim portretem i jego opisem na łopatki chyba nie zasnę dzisiaj.Pięknie,pięknie wszystko to ujęłaś,pokazałaś jak można kochać zwierzęta.
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Re: Mati

Postprzez Achajka » Śr lut 29, 2012 11:41 am

jestem wzruszona do granic możliwości :wink:
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mati

Postprzez Vilena » Śr lut 29, 2012 4:33 pm

Świetnie malujesz, a opis do obrazka rewelacja! :D

Fotosik jest do bani ;)
Próbowałaś wrzucić na imageschack? http://imageshack.us/ Tylko najpierw proponuję się zarejestrować, jeśli tego nie zrobisz zdjęcia po jakimś czasie mogą zniknąć i będą braki w galerii ;)
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Mati

Postprzez olakrusz » Śr lut 29, 2012 8:29 pm

Samo zdjęcie "łobrazka" bez komentarza byłoby raczej niewypałem, prawda? "Grzeczny" portrecik byłby z pewnością ładniejszy, ale mnie takie "ładne malowanie" nie interesuje, staram się tym swoim nieporadnym malowaniem i rysowaniem raczej coś OPOWIEDZIEĆ, niż dbać o estetykę i "grzeczność". A ponieważ teraz akurat opowiedziałam (poprzez malunek) tą historię o psach, to się z Wami nią podzieliłam.
Niestety, w fotografii nie jestem mistrzm :( Muszę się chyba sporo nauczyć, albo powierzyć to innemu domownikowi.
Dzięki za rady i ciepłe słowa. Wy tu jesteście niesamowici (albo niesamowite - mam wrażenie, że tu same kobitki piszą), wszystko chwalicie :)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez agrazka » Śr lut 29, 2012 10:22 pm

NIe, nie wszystko wszyscy chwalą, ale jak można to czemu nie ;) Mnie też się podoba twoje dzieło, bardzo chętnie zobaczyłabym więcej :) Jeszcze technika mnie interesuje - wydaje się, że to pastele - ale nie wiem?
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Mati

Postprzez Szafranmaria » Cz mar 01, 2012 9:26 am

Olu tu nikt nikogo nie chwali za darmo ,każdy musi na coś zasłużyć.
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Re: Mati

Postprzez dalmibea » N mar 04, 2012 12:10 pm

Olu, no niestety tak jest ,ze jestesmy prawie same "kobitki" ale za to w roznych przedzialach wieku :lol: no i pare rodzynkow tez mamy , przyjaciel Vileny zawsze cos tam napisze , a czasami tez sie i inni panowie odezwa.
Co do twoich "Malowanek" to naprawde i mnie za serce chwycily i na lzy pocisly , szcegolnie jak przeczytalam twoj opis,to co czujesz i co przez ten obrazek chcesz powiedziec , przekazac , to mi dreszcze po ciele przeszly. i plakalam czytajac to co napisalas, to bylo tak jakbym o swojej suni Lady i Sarze czytala.
Jestem naprawde wzruszona tym co przeczytalam i patrzac sie na ten obrazek widze w nim wszystkie uczucia jakie farbami na niego przelalas, strach, bol, cierpienie,bezsilnosc ,nadzieje, radosc, milosc,.........
Olu , zakladaj jak najszybciej swoja wlasna strone internetowa, pisz przy kazdym obrazku to co czujesz, to jest naprawde warte tego zebys sie z innymi twoimi malunkami podzielila.
Moze kiedys bedziesz miec natchnienie i wstawisz na form kropkowaty obrazek ;)
Moze dotrze tutaj na watek nasza Kathi , wiem ze miala ,prowadzila kiedys Galerie Obrazowi i jezeli chodzi o krytyczne oko wzgledem obrazkow to je Kathi napewno ma, ciekawa jestem tego co ona napisze jak twoj obrazek zobaczy
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GALERIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron