Mati

Pochwal się swoim łaciatym szczęściem.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: Mati

Postprzez agrazka » N sty 26, 2014 7:43 pm

Ola dużo dobrego zrobiłyście :)
Bardzo mi się podobają rozmowy przy stole - Mati słucha, choć chyba nie zawsze się zgadza :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Mati

Postprzez roma_121 » Wt sty 28, 2014 11:07 am

ajjjćććć.. ale Mati kawaler przy tym stole ;) ostatnio robiłam porządek ze zdjęciami i trafiłam na zdjęcia Matiego z naszej wspólnej podróży ;) aż się miło wspominało naszą podróż, a raczej podróże bo przecież dwa razy jechałam z Matiasem pociągiem ;) ciekawa jestem czy by mnie jeszcze pamiętał :)

super Olu, że udało Wam się pomóc w schronisku w taki sposób ;) dla nich to bardzo ważna pomoc, bo dzięki temu psy nie będą marzły ;) a co do psów policyjnych, jak dla mnie ich sytuacja powinna bym unormowana.. psy przez większość swojego czasu służą nam i Policji jak najlepiej potrafią, przywiązują się do ludzi a potem zostają bez niczego porzucane w schronisku.. osobiście uważam, że powinno być obowiązkiem służb w jakich taki pies pracuje, żeby zapewnili mu godną starość na taką jaką zasłużył a nie zostawał porzucany :( przykre, że człowiek potrafi wykorzystać psa, a gdy potem się nie nadaje do niczego porzuca go :(
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Mati

Postprzez wielowarstwowa » Wt sty 28, 2014 4:58 pm

faktycznie - Mati nieco bardziej zmieszany dalmat niż nasza Marta :)
super ostatnie fotki przy stole - tylko coś zastawy brak :D
wielowarstwowa
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt sty 10, 2014 12:59 am

Re: Mati

Postprzez olakrusz » Pt sty 31, 2014 8:01 pm

Mati z dalmatami ma wspólne wyłącznie kropki :) Jest mieszańcem border collie, ale miał szczęście, że przebywał w schronie we wspólnej klacie z dalmatką (też deczko zmieszaną), z którą był wyraźnie dość zżyty, przy okazji fundacja zajęła się również nim.

Roma! Nie wiedziałam, że jechałaś z Matim 2 razy. Kilka zdjęć widziałam z podróży, w której spotkałaś w pociągu niejakiego Gienka Loskę (chyba wiozłaś psa do Żywca wtedy). Czyżbyś również i Ty odwoziła kundla z powrotem ze Śląska do W-wy? Pamiętam, że kiedy zadzwoniłam pierwszy raz w sprawie Matiego, to akurat byłaś (lub kto inny, może Magda...) na dworcu w W. po podrózy z powrotem do hoteliku.... Wtedy spóźniłam się nawet nie o 1 dzień, o kilka godzin, sprawa adopcji się przeciągnęła... Pamiętam ten czas - totalny żal za zmarłą Pysią i jednoczesne oczekiwanie na Matiego. Ech....

Nie uważam, że zrobiliśmy tak wiele dla tych psów w rybnickim schronie. Teraz mam zamiar zawozić tam COKOLWIEK częściej. Bo oni tam biorą cokolwiek, wszystko. Bo wszystkiego brakuje. Nie muszę chyba mówić, że się tam na miejscu poryczałam?

Co do psów policyjnych to byłam zszokowana, jak się je traktuje po skończonej służbie. Nie miałam pojęcia, że jeśli nikt go nie przygarnie, to "po prostu" (?!) won do schronu i już! To jest okrutne! Sługa zrobił swoje, sługa może odejść? Prawdziwe okropieństwo...
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez olakrusz » N lut 02, 2014 4:14 pm

Do Matiego przyjechały w odwiedziny 3 koleżanki (wszystkie to przygarnięte z ulicy znajdy). Zgodnie okupowały z wujostwem kanapę, a Mati - dżentelmen zadowolił się fotelem na spółkę z Babcią :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ruda, jak to panna, namietnie przeglądała się w lustrze :)

Obrazek Obrazek

Fisia śmiesznie wyszła na tym zdjęciu :)

Obrazek
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez agrazka » N lut 02, 2014 11:11 pm

no jakie piękne panny :) Ciekawam co na to Mati, podobały mu się, bawił się z nimi, adorował?
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Mati

Postprzez olakrusz » Pt lut 07, 2014 10:13 pm

Panny w istocie nieszpetne :) Ale każda z nich to w kwestii wielkości mniej więcej połowa Matisa, troszkę się go boją, zwłaszcza w takiej małej przestrzeni, jak nasze mieszkanie. Ale pieski znają się nie od dziś, kiedy jesteśmy z "rewizytą" u mojej mamy, to potrafią poszaleć razem w ogródku :) "Adekwatne" zdjęcia umieściłam tu latem 2013.
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez olakrusz » N lut 16, 2014 4:46 pm

Właśnie minęły 2 lata (sic!) od kiedy Mati jest z nami :) Nie jest psem idealnym, ma swoje wyskoki, ale jest KOCHANY, a przecież nie ma istot idealnych, nieprawdaż? Sporo mu trzeba wybaczyć z racji "bogatej" przeszłości, tyle się chłopak natułał w swoim niedługim życiu... U nas jest zadbany, ma odpowiednie żarcie, zapewnioną opiekę wszelką, długie (ze mną) i regularne spacery, śpi oczywiście gdzie chce i z kim chce :) Może lepiej miałby w domu z ogrodem, może u ludzi, którzy nie muszą iść do pracy. Może.... Nie ma co gdybać - zżyliśmy się jak cholera po prostu :) :) :)
Następnym razem zapodam parę zdjęć.
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez Szafranmaria » N lut 16, 2014 10:14 pm

Olu co Ty wygadujesz gdzie by Mati miał jak nie w Waszej rodzince,Zyczę Wam kochani oby byliście jak najdłużej razem.Psiaki po przejściach są najukochańsze bo wiemy że musimy dać im jak najwięcej miłości a one to widzą i czują.Pozdrawiam z gromadką.
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Re: Mati

Postprzez olakrusz » N lut 23, 2014 6:30 pm

Mati na urodzinowo - oficjalnie obchodzi urodziny 9.II., tak ma wpisane w paszporcie. W rzeczywistości - nie wiemy... Nie robię mu wiele zdjęć na spacerach, Mati jest b. ruchliwy, ja zasuwam równo z nim (albo za nim :) )i nie ma czasu cykać fotek :) toteż wszystkie zdjęcia są tym razem "domowe".

Na urodziny dostał nowe, czarne szelki. Trochę je widać spod futra...


Obrazek Obrazek Obrazek

Dłuuugi pies :)

Obrazek Obrazek

Często jest tam, gdzie ktoś z nas coś je, pilnuje, może coś mu się dostanie? :) Ale zbytnio nachalny, jak widać, nie jest :)

Obrazek

Oczywiście często dostaje różne psie przysmaki, codziennie coś twardego do zgryzienia. Na zdjęciach poniżej - z taką "deseczką"

Obrazek Obrazek

Mati, gdzie masz łapki?


Obrazek Obrazek

Niebocha w pościeli :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez olakrusz » N lut 23, 2014 6:31 pm

Mario, dzięki za życzenia i pozdrowienia :)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez roma_121 » Wt lut 25, 2014 10:25 am

Masakra to już dwa lata mineło jak szybko ;) ale Matiemu się powodzi ;) widać, że mu u Was dobrze ;) oby tych las spędzonych razem było jeszcze bardzo dużo ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Mati

Postprzez olakrusz » Pt lut 28, 2014 8:10 pm

Dzięki, Roma :) I ja mam nadzieję, że jeszcze sporo pożyjemy razem - Mati cholera wie, ile ma lat, ale nie oceniam go więcej niż na 6 obecnie. U nas nabrał formy fiz., troszkę był przypasiony, kiedy do nas przyszedł, tylko troszkę, ale łatwo psa zapaść jeszcze bardziej, a on nie dość, że wykastrowany, to jeszcze krępej budowy.... Zarcie ma dobre, futro mu się błyszczy, apetyt dopisuje... Myślę, że będzie długo dobrze :)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez olakrusz » So mar 15, 2014 10:32 pm

W poprzedni weekend wybrałam się z Matim na wycieczkę na hałdę. Oto ta górka, na którą wejdziemy.

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af532a3e2ff8f15c.html]Obrazek[
/url] Obrazek

Hej, pańcia, nie cykaj, tylko wlazuj na górkę! Nie widzisz, że sfotografowałaś rączkę od smyczy????

Obrazek

Mati chciałby wyżej, ale dziś nie wleziemy na sam szczyt hałdy. To by trwalo dość długo, a nie zabrałam mu wody do picia, biedak by się męczył... Trudno, Matias, innym razem :)

Obrazek

No, to łazimy po tej hałdzie poziomo

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W drodze powrotnej Mati zwąchał coś na łące i ciągnie jak cholera, choć już powinien być zdrowo zmęczony...

[img]http://images64.fotosik.pl/764/eddc79f26274231e.jpg[/%20[img]http://images64.fotosik.pl/764/43cfcc7e25429e1cm.jpg[/img] Obrazek Obrazek

A jednak się zmęczył! Po powrocie zjadł obiadek i padł :)

Obrazek

Mati pozdrawia Was wszystkich!
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez Achajka » N mar 16, 2014 10:37 am

Kochani przesyłam Wam masę buziaków i pozdrowień. Super się ogląda Was wszystkich :)
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GALERIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron