Mati

Pochwal się swoim łaciatym szczęściem.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: Mati

Postprzez roma_121 » Pn kwi 23, 2012 6:54 pm

Olu to, że jestem alergiczką nie oznacza że mam iść na łatwizne ;) nie jest to choroba z która nie da sobie poradzić ;) Ci, którzy nie chcą wolą mieć prostą wymówkę - mam alergię nie moge. Ja tak nie umiem, nie wyobrażam sobie żeby alergie mnie ograniczała. Rozumiem sytuacje, w których alergia nasila się bardzo mocno w postaci duszności, ale uważam że dobry lekarz potrafi sobie z tym poradzić ;) moja pani doktor nie ma już do mnie sił- na pierwszej wizycie stwierdziła że w moim pokoju nie powinno być nic. Żeby nie dawać możliwość kurzowi się osiadać, spojrzałam na nią i się uśmiechnęłam :D już wtedy wiedziała, że nie jestem z tych co się dostosowują ;) mój pokój jest pełen pierdół, miśków i kurzu ;) tak samo ze zwierzętami rodzice potrafili walczyć, ze mna niecałe 2 lata i przegrali ;) dla chcącego nic trudnego ;) fakt jest to życie z wyrzeczeniami, ale wcale to nie utrudnia życia ;) ludziom leniwym łatwiej jest powiedzieć - nie mam alergie ;) ja lubie łamać stereotypy ;) mam nature buntowniczą i nikt jeszcze ze mną na argumenty nie wygrał ;) jak bym nie miała zwierząt to tak jak by nie było cząstki mnie - są one moim nieodłącznym elementem życia bez którego nie wyobrażam sobie życia ;) jak to mówią bunt to grunt ;) Mati ma długą sierść i dała mi się troche we znaki, ale dlatego że nie biore żadnych leków na alergie ;)

co do zachowania Matiego, kurcze gdzieś na jakimś kanale jest program z gościem, który jest behawiorystą i pomaga właścicielom poradzic sobie z psiom agresja i jestem pełna podziwu jego pracy ;) poszukam w gazecie może uda mi się skojarzyć program ;)

ja myślę, że musi być wobec Matiego bardziej stanowcza ;) pies czuje nasz strach, ale nie jest świadomy czyn on jest wywołany... twój strach przed spotkaniem z innym psem jest dla Matiego sygnałem że się czegoś boisz wiec jego reakcja może być jedna- obrona. Myślę, że spotkanie z behawiorystą który zobaczy Matiego w akcji jest dobrym rozwiązaniem ;) a powiedz mi czy tylko przy Tobie wykazuje tą agresje na dworze do innego psa ?
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Mati

Postprzez olakrusz » Pn kwi 23, 2012 7:54 pm

Co do alergii, to mamy w domu "astmatyka oskrzelowego" (syn Maciek), nie jest uczulony na nic, ale może mieć duszności etc. Jest pod stałą kontrolą alergologa i bierze lekarstwa, codziennie. W razie pogorszenia lekarz zmienia dawki, zaleca odpowiednie badania. Ani alergia, ani astma nie jest niczym strasznym w obecnych czasach, ale to trzeba leczyć, tak że DROGIE DZIECKO ;) (sorry, Roma...), lekarstwa wydają się konieczne.
Dzięki, Vi, Roma, za porady. Ja to wszystko teoretycznie wiem. Tylko nadal nie b. wiem, jak w praktyce przeprowadzić "odciąganie uwagi psa od innego lub skupianie jej na sobie". No, idę sobie z Matim i pojawia się inny pies, to ściągam smycz na krótką (bez szarpania) i nawołuję - Mati, Mati, hop, hop, to ja, nie przejmuj się piesku, a gdzie Marysia, a gdzie Maciek - i takie tam pierdoły, zagaduję go, ale jakos nie działa, albo może nie jestem zbyt przekonująca (widocznie sama jestem zbyt zdenerwowana, na pewno..). Nosiłam też kawałek kiełbasy w kieszeni i próbowałam machać nią przed nosem Matiasa, ale kiedy zrobiłam to zbyt późno, no to po ptokach - nagradzałabym go za te jego akrobacje raczej...
Najlepsze są pieski wolno biegające - na spokojnie można się zbliżyć, pozwolić się im obwąchać, na ogół nie wygląda to źle, o ile psiaki nie są za duże. Psy za płotem - trochę gorzej, bo są na swoim terenie, przeważnie nie są przyjaźnie nastawione, ale w końcu z kimś się trzeba obszczekać :) Mati czasem się w czasie tych konfrontacjach zachowuje "normalnie" - obszczeka i idziemy dalej, a czasem niestety robi fikołki (kiedy pies jest duży). Najgorsze są inne piesy na smyczy... Każdy czuje się pewnie, bo ma swojego pana/panią za sobą, w odwodzie.
Pyta Roma, czy takie zachowanie Mati przejawia tylko w mojej obecności - nie, przy każdym z rodziny.
Vi - Paulina, napiszesz coś więcej o Twoich doświadczeniach z Rudaskiem? Byłabym wdzięczna :)
Na razie do behawiorysty się nie udam, przynajmniej nie w tym tygodniu, strasznie dużo spraw do załatwiania, no i egzaminy gimnazjalne od jutra (Maciej)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez roma_121 » Pn kwi 23, 2012 8:04 pm

ja mam skaze białkową ;) najlepszym lekarstwem jest za przeproszeniem " nie żarcie tego co mnie uczula " :D tylko tutaj jest problem bo mi nic nie wolno oprócz mąki i bananów :) na inchalatory też mam uczulenie, ale przecież w piwnicy się nie zamknę na okres pylenia ;) a kurz jest był i będzie ;) oto moje zdanie na temat mojej alergi ;) nie mówie tutaj ogólnikowo, ale takie mam podejście do mojej alergii ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Mati

Postprzez olakrusz » Wt kwi 24, 2012 7:12 pm

No, ale po kontakcie z obfitą sierścią było gorzej, jak pisałaś, czyli coś jest na rzeczy. To można być uczulonym na inhalatory? (czy masz na myśli tzw. "wziewy"?)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez roma_121 » Wt kwi 24, 2012 7:15 pm

inchalatory bo pod taką nazwą miałam robione ostatnio próby to pyłki, kurz, sierść etc. ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Mati

Postprzez Vilena » Wt kwi 24, 2012 9:51 pm

Trudno jest wykorzystać porady tylko "wyczytane w necie", najlepiej gdy ktoś pokaże nam live co trzeba zrobić w danej sytuacji i nikt nie zrobi tego lepiej niż behawiorysta,
dlatego 3mam kciuki za Ciebie i Matiego, żeby udało Wam się spotkać z takim specjalistą.
A na pocieszenie dowód, że Matiasek umie bawić się z większymi: http://youtu.be/pPStmZzblLQ :)

Kasia, a może Tobie chodzi o Cesara Millana - "Zaklinacza psów"? :lol:
Ostatnio edytowano Śr kwi 25, 2012 6:08 pm przez Vilena, łącznie edytowano 1 raz
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Mati

Postprzez jankosia » Śr kwi 25, 2012 9:06 am

Cesar Millan jest świetny ;p
:D:D:D

będąc na spacerze z moją Pięknotą dopadła nas zgraja małych, szczekajacych kundelków :D zastosowałam wobec nich to jego słynne ostre ''szszszsztt" i pomogło! kundelki przestały szczekać i odstąpiły od MAX'ymka :)

także polecam jego programy ;p
"Jak tu nie kochać psa
gdy pies taki ogon ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies taką mordę ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies takie oczy ma (...)
I jak tu nie kochać psa
gdy pies takie serce ma ! "

( B.Borzymowska)
Avatar użytkownika
jankosia
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pt mar 23, 2012 12:17 pm
Lokalizacja: Wałcz

Re: Mati

Postprzez Vilena » Śr kwi 25, 2012 6:09 pm

O tak - szszszsztt czasami naprawdę działa! :D
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Mati

Postprzez chili1304 » Śr kwi 25, 2012 6:29 pm

może i ja zaczne wykorzystywać to magiczne szszszszttt :shock: :lol: :lol: :lol: :wink:
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: Mati

Postprzez jankosia » Śr kwi 25, 2012 6:30 pm

Ave Cesar :mrgreen:
"Jak tu nie kochać psa
gdy pies taki ogon ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies taką mordę ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies takie oczy ma (...)
I jak tu nie kochać psa
gdy pies takie serce ma ! "

( B.Borzymowska)
Avatar użytkownika
jankosia
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pt mar 23, 2012 12:17 pm
Lokalizacja: Wałcz

Re: Mati

Postprzez Vilena » Cz kwi 26, 2012 8:07 pm

Ola, dzisiaj byliśmy na Dębowcu i szło sobie małżeństwo, a Pani niosła na rękach psa, który wyglądał zupełnie jak Mati i mój Maciek mówi, patrz Mati! No i tak staliśmy i się gapiliśmy jak głupki na tych ludzi, ale stwierdziliśmy, że gdybyś to była Ty to na pewno poznałabyś nas po psach więc nie będziemy pytać ;)
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Mati

Postprzez olakrusz » Pt kwi 27, 2012 7:54 pm

Obrazek
Ja naprawdę zajadam surową marchewkę!

Obrazek
Pani maluje ławkę, a ja zajadam trawkę :) Obrazek Obrazek
No, w dalszym ciągu zajadam....
Obrazek
Przerwa
Obrazek
Hmmm... A może tulipan... Smaczny by był?
Obrazek
Patyczki też dobre i na działce ich nie brak :)
Obrazek
Ale mam małą główkę i wielki ogon! (tak naprawdę aparat w komórce mnie zniekształcił...)
Obrazek Obrazek
Ławka wyschła i można siadać, sam sprawdziłem

Obrazek
Można się nawet wygodniej glebnąć
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Mati

Postprzez Szafranmaria » Pt kwi 27, 2012 8:15 pm

Olu przyznaj się,coraz bardziej kochasz MATIEGO,bo i on jest śliczny.U WAS w rodzinie znalazł szczęście.Pozdrawiam ze swoją ferajną.
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Re: Mati

Postprzez jankosia » Pt kwi 27, 2012 8:38 pm

Jaki on ma piękny ogon .... CUDO !

A co do jedzenia surowych marchewek ;) psy powinny jeść surowe warzywa :) i dlatego jest taki piękny ;)

Gratuluję :*
"Jak tu nie kochać psa
gdy pies taki ogon ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies taką mordę ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies takie oczy ma (...)
I jak tu nie kochać psa
gdy pies takie serce ma ! "

( B.Borzymowska)
Avatar użytkownika
jankosia
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pt mar 23, 2012 12:17 pm
Lokalizacja: Wałcz

Re: Mati

Postprzez olakrusz » Pt kwi 27, 2012 9:01 pm

Dzięki, Mario - Marysiu (nasza córka jest Maria) za pozdrowienia. Pewnie, że Mati jest przystojna chłopaka ;) jak ja to mówię - niskopodłogowy przegubowiec - krzywołap. Ale ma zniewalający urok, który działa głównie na kobiety (sprawdzone na spacerach). I dzięki wszystkim Wam za porady. O tym zaklinaczu psów mówiła mi już koleżanka, a córka sprawdzała w necie i zdaje się nie dało się ściągnąć, a kablówki żadnej ani satelity obecnie nie mamy (ani nawet nie wiem, na jakim to programie leci/ało).
Planujemy tego behawiorystę, no bo co robić... Teorię znamy, ale praktyki nie :( Na razie nie próbuję nawet dzwonic, bo już dłuuugi weekend, ale jest jakiś w Rybniku, wiem, tylko namiarów nie mam. Ostatnio trochę było zamieszania w rodzinie (m. in. egzamin gimnazjalny, ale już po) i ta sprawa poszła chwilowo w odstawkę.
Teraz głównie do Vileny - wiziałam zdjęcia z tego zimowego spaceru, ale filmik je przebija na maxa :D No i ta muzyczka :D Uśmialiśmy się! Teraz Matis tak hasa po domu w trakcie zabawy - gania się z nami i z piłeczką lub ulubioną skarpetą. Taki klocuch, ale bawić się i figlować potrafi, oj...
Czy to my byliśmy z Matim w Dębowcu niedawno? A gdzie to jest? ;) A czy pani miała więcej niż 160 cm wzrostu? Jeśli tak, to nie ja. A pan blondyn? To też odpada ;) (chyba, że siwy). Pani niosła psa na rękach? To już na pewno nie ja ani on - nie lubi się nosić, no i po co dźwigać niepotrzebnie 16 kg żywej wagi ;) To musiał być piesio o mniejszych gabarytach. Ale fakt, że to dość popularna rasa kundlów ;) W Radlinie widziałam już podobne, ale też mniejsze.
Chcielibyśmy w ten weekend wyskoczyć na tą przełęcz Beskidek w Wiśle - Jaworniku, ale nie wiem, czy to dojdzie do skutku, de facto mamy przeplataniec - dyżury w pracy - robota w domu - na działce etc. Jak już, to najwcześniej śr. - czw.
Jak mi teraz Vilena napisze, że jadą na 7 dni w Bieszczady, albo chociaż idą na Skrzyczne, to mnie chyba coś trafi z zazdrosci ;)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GALERIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

cron