To jest Polska...

Moderator: dalmibea

To jest Polska...

Postprzez figa » So gru 04, 2010 3:04 pm

Szlag mnie trafia jak to czytam....

http://www.fakt.pl/Te-pieski-zamarzly-p ... 926,1.html

Zauwazyli sasiedzi i wezwali policje...
A ile jest takich psiakow ktore umieraja podobnie jak Misiek i Lajka a nikt i nigdy sie juz o tym nie dowie?
Ile psiakow zginelo tej samej nocy co one?
Mozemy sie tylko domyslac...



http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,M ... caid=6b5c0

A na to nie mam zadnego komentarza...
Obrazek

Pokaż mi, jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci, kim jesteś...
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Postprzez dalmibea » So gru 04, 2010 4:37 pm

Mówi, że lubił swoje psy. Ale dlaczego skazał je na okrutną śmierć?! Kazimierz Stasiak (42 l.) z Rykał (woj. mazowieckie) zostawił swoje dwa kundelki przywiązane do budy przed domem na siarczystym mrozie. A potem wyjechał. Zwierzaki konały w męczarniach Obrazek
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez dalmibea » So gru 04, 2010 4:39 pm

A pamietacie ta biedna Nelli od nauczycielki co zaglodzila matke ze szczeniakami . Zdechly z glodu przy budzie na lancuchu !!!
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez figa » So gru 04, 2010 4:53 pm

To sa liczne przypadki wylowione z MILIONA innych..... Nie wszystko wychodzi na swiatlo dzienne :(
Obrazek

Pokaż mi, jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci, kim jesteś...
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Postprzez roma_121 » Cz gru 09, 2010 9:40 am

nie zapominajmy o tych którzy nie pchali się na ten świat a którzy odrazu zostają uśmiercane- chodzi mi tutaj o dalmatyńczyki z hodowli ... nie od dzisiaj jest wiadomo że dalmatyńczyki które rodzą się z wrodzoną głuchotą są "usypiane" co jest dla mnie nie do pomyślenia.... hodowcy aby nie dopuszczać do rozmnażania się takich osobników wolą je "zlikwidować", "zniszczyc" a przecież są inne wyjścia jak na przykład sterylizacja... i napewno ktoś by się znalazł żeby przygarnąć takiego szczeniaka....

zresztą problem nie dotyczy tylko dalmatyńczyków bo coraz czesciej psy chorują na głuchote... wiem że na początku człowiek się może przestraszyć że co teraz bedzie... ale nie zapominajmy że to też pies a jedyna róznica jest taka że wymaga troche wiecej nauki niż taki pies co słyszy....

jednak wracając do usypiania takich psów jestem stanowczo przeciwna... i tutaj powinno się coś w tym kierunku zrobić żeby to zmienić.... powinno się zacząść od jakieś akcji uświadamiającej ludzi że problem głuchoty też jest w świecie psów i pokazać że z takim psem życie też może być szczęsliwe :)
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Postprzez figa » Cz gru 09, 2010 2:08 pm

A ja znam hodowle dalmatow ktora w przypadku takich szczeniakow nie usypia ich, a zostawia takiego psiaka u siebie. Bo tez nie jest powiedziane ze gluche pieski rodza sie co miot.
Obrazek

Pokaż mi, jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci, kim jesteś...
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Postprzez roma_121 » Cz gru 09, 2010 2:11 pm

to widać że takim hodowcą zależy na psie a nie na kasie której może na nim zarobic :) oby takich hodowców było wiecej :)
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am


Powrót do OGŁOSZENIA/OSTRZEŻENIA/PETYCJE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron