Ucieszcie się razem z nami To wspólne zwycięstwo.

Moderator: dalmibea

Ucieszcie się razem z nami To wspólne zwycięstwo.

Postprzez dalmibea » Cz lis 25, 2010 10:23 pm

25 listopada, 2010
Spotkanie z organizacjami prozwierzęcymi poświęcone nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt

Zamieszczony przez: admin w: Aktualności| Działalność| Posiedzenia

Szanowni Państwo,

W dniu 25 listopada odbyło się posiedzenie naszego zespołu, którego celem było wypracowanie ostatecznego kształtu zapisów składanej ustawy (tzw. “małej nowelizacji”).

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele następujących organizacji: Fundacja Azylu pod Psim Aniołem, Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych EMIR, Fundacja Indigena, Fundacja Noga w Łapę, Fundacja Pegasus, Fundacja Pro Animals, Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt, Fundacja Zwierzęta i My, Komitet Pomocy dla Zwierząt, Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ “Animals”, Pogotowie dla Zwierząt, Ruch Społeczno-Ekologiczny “Pomoc Ludziom i Zwierzętom”, Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja, Stowarzyszenie Grupa Przyjaciół Wegetarianizmu, Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek, Stowarzyszenie Przyjaciół Szczurów, Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt Arka, Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt – Straż Zwierząt Powiatu Grodziskiego, Stowarzyszenie Podaj Łapę, Stowarzyszenie Pomocy Królikom, Stowarzyszenie “Symbiossis”, Straż dla Zwierząt, Tatrzańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

W trakcie długiej dyskusji część przedstawicieli organizacji społecznych przedstawiła pogląd, że tzw. “mała nowelizacja” przygotowana w oparciu o projekt Straży dla Zwierząt przez nasz zespół jest niewystarczająca. Przedstawiciele organizacji prozwierzęcych zaproponowali natomiast podjęcie prac nad projektem ustawy przygotowanym przez Koalicję dla Zwierząt.

W związku z tym, jako Przewodnicząca PZPZ podjęłam decyzję o nie składaniu przygotowanego wcześniej projektu “małej nowelizacji” do Marszałka Sejmu. Jednocześnie w imieniu członków zespołu zadeklarowałam zainteresowanie projektem przygotowanym przez Koalicję dla Zwierząt. Ze strony Koalicji dla Zwierząt otrzymałam zapewnienie, że w najbliższych dniach przekazana mi zostanie decyzja, czy projekt będzie procedowany jako obywatelski, czy też zostanie przekazany jako propozycja do PZPZ.

Za pośrednictwem tej strony będę Państwa informować o kolejnych wydarzeniach dotyczących nowelizacji ustawy.

Łączę wyrazy szacunku
Joanna Mucha

http://zespoldlazwierzat.pl/?p=389
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Powrót do OGŁOSZENIA/OSTRZEŻENIA/PETYCJE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron