Uniwersytet pomaga

Moderator: dalmibea

Uniwersytet pomaga

Postprzez roma_121 » Pt gru 02, 2011 7:58 pm

http://www.wpia.us.edu.pl/akcja-„uniwersytet-pomaga”

UŚ w Katowicach organizuje zbiórkę rzeczy i pieniędzy na schroniska. Organizatorką jest Pani doktor naszego wydziału, która na codzień związana jest z S.O.S dla Zwierząt ( ta sama organizacja prowadziła wolontariat w sosnowieckim schronisku). Jeżeli macie znajomych na UŚ to poinformujcie ich o takim wydarzeniu.

Ja osobiście żałuje że nie wiedziałam o tym wcześniej... może udało by się to jakoś wspólnie zorganizować :roll: pisałam do tej Pani doktor w sprawie praktyk w SOS dla Zwierząt w zakresie prawnym, ale do tej pory nie uzyskałam odpowiedz :( ( niewiem dla czego mam nadzieje żę nie zraziło jej to że już w jakiejś organizacji jestem :P )
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Uniwersytet pomaga

Postprzez dalmibea » So gru 03, 2011 5:07 am

Na pewnio nie, to jest przecez wielki plus dla ciebie i kto jak kto, ale ona powinna to zrozumiec :)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Uniwersytet pomaga

Postprzez roma_121 » Pn gru 05, 2011 3:50 pm

wiesz to że organizacje pro zwierzęce działają nie znaczy że sobie pomagają... niestety taki jest ludzki charakter...

powiem Wam że zbiórka już w weekend się zaczeła ... i koszyki nie były puste ;) wiedziałam pełno jedzenia dla zwierząt... i o dziwo wcale nie najgorszej jakość ;) co do pieniędzy to nie ruszałam skarbonką ale widać że los zwierząt nie jest studentom obojętny ;) akcja objeła cały UŚ... a dary zostaną podzielone na schronisko w Sosnowcu i Katowicach ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Uniwersytet pomaga

Postprzez roma_121 » Pn gru 19, 2011 8:54 pm

z takim skutkiem zakończyła się akcja na USiu
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... talik.html
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Uniwersytet pomaga

Postprzez roma_121 » Wt gru 11, 2012 11:58 am


14 grudnia od godz. 10.00 do 13.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, w auli nr 7, odbędzie się Dzień Edukacji na Rzecz Zwierząt, podczas którego pracownicy wydziału będą mówić o prawnych aspektach doświadczeń prowadzonych na zwierzętach, o możliwościach, jakie daje obywatelom kontakt z rzecznikiem praw obywatelskich, o niehumanitarnym traktowaniu zwierząt domowych, transportach koni, kosmetykach testowanych na zwierzętach i sytuacji schronisk. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali uczniowie liceów oraz Studenci Uniwersytetu Śląskiego.

Akcja Uniwersytet pomaga – druga edycja zbiórki na rzecz zwierząt

W ubiegłym roku Uniwersytet Śląski przeprowadził akcję charytatywną na rzecz bezdomnych zwierząt – „Uniwersytet pomaga”. Dzięki zaangażowaniu studentów i pracowników uczelni, w 2011 r. udało się zebrać blisko tonę karmy oraz pieniądze na sprzęt medyczny i budy. W tym roku Uniwersytet Śląski kontynuuje projekt. Akcja będzie trwała dwa tygodnie, od 8 do 21 grudnia 2012 roku. W tym czasie na terenie wydziałów i jednostek uczelni oraz w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej przeprowadzona zostanie zbiórka darów i środków pieniężnych na rzecz zwierząt przebywających w schroniskach w Katowicach, Sosnowcu, Tychach i Pszczynie. Pieniądze i dary zbierać będą także licea Uniwersytetu Śląskiego: III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach, IV LO im. gen. S. Maczka w Katowicach, a także klasy Uniwersytetu Śląskiego prowadzone przez III LO im. S. Batorego w Chorzowie i II LO im. E. Plater w Sosnowcu.

Sukces ubiegłorocznej akcji pozwala mieć nadzieję, że ta edycja przyniesie jeszcze lepsze rezultaty, a studenci, pracownicy i absolwenci śląskiej Alma Mater pobiją zeszłoroczny rekord, który wynosi: prawie 6000 zł, 600 kg suchej karmy, 150 puszek karmy mokrej, 100 kg ryżu, 100 kg makaronu oraz 120 worków wypełnionych kocami i pościelą.
Honorowym patronatem akcję objęli: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prezydent Katowic Piotr Uszok, prezydent Sosnowca Kazimierz Górski i burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.


Obrazek

W tym roku pomagają między innymi schronisku w Sosnowcu, gdzie znajduje się Szelma, schronisku w Rudzie Sląskiej, skąd trafił do nas tofik i Przystań Ocalenie z Tych ;)

jeżeli, ktoś byłby w piątek w okolicach Katowic i chciał wpaść na wykład to dajcie znać :) ja na pewno będe :D
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am


Powrót do OGŁOSZENIA/OSTRZEŻENIA/PETYCJE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron